Nowy głos w sporze o przyszłość F1: Producenci gotowi opuścić F1

W przedłużającym się sporze o kształt przyszłorocznych regulacji, FOTA zyskała potężnego sprzymierzeńca. To Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów.

Podczas spotkania w Brukseli, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów (ACEA) w pełni poparło stanowisko FOTA. "Popieramy działania Formula One Teams Association, których celem jest implementacja stabilnego modelu administrowania sportem oraz przejrzystych i jednakowych zasad dla wszystkich uczestników, co umożliwiłoby z kolei redukcję kosztów rywalizacji oraz poprawiło atrakcyjność widowiska" - czytamy w oświadczeniu ACEA.

Stowarzyszenie nie pozostawiło również wątpliwości co do ewentualnych konsekwencji niespełnienia przez FIA wspomnianych postulatów. "Jeśli postawione warunki nie zostaną spełnione, BMW, Ferrari, Mercedes, Renault, Toyota oraz pozostałe zespoły są zdeterminowane do poszukiwania innych rozwiązań, które zapewnią kontynuację sportu w sposób przejrzysty, z poszanowaniem regulaminu, a także umożliwią uczciwy podział zysków pomiędzy jego uczestników" - podkreślili przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów.

Więcej o oświadczeniu ACEA - czytaj tutaj ?

Więcej o: