Renault może odejść z Formuły 1

Tuż przed ogłoszeniem listy zespołów Formuły 1 zaakceptowanych na sezon 2010 pojawiła się informacja, że Renault może z końcem roku wycofać się z wyścigu.

Plotki pojawiły się po tym, jak agencja AFP podała, że dyrektor generalny Renault Carlos Ghosn skrytykował na posiedzeniu jednej z komisji francuskiego parlamentu Formułę 1 za niesprawiedliwy podział zysków. Ghosn miał powiedzieć, że to zespoły tworzą Formułę 1 i to one powinny otrzymywać więcej przy podziale zysków.

Niemiecki portal motorsport-total.com ujawnił, że Renault wysłało informację do swoich partnerów i dostawców, że nie jest w stanie zagwarantować udziału w przyszłorocznych mistrzostwach. - Renault Sport nie może być pewne swoich długoterminowych perspektyw biznesowych w obliczu czekających nas wyzwań. Będziemy musieli nie tylko ograniczyć nasze pole działania i budżet, a co za tym idzie listę dostawców. W najgorszym scenariuszu, o którym wspominał już Flavio Briatore 13 maja, możemy nawet wycofać się z wyścigów w przyszłym sezonie - czytamy w oświadczeniu.

13 teamów w nowym sezonie Formuły 1 - czytaj tutaj ?

Więcej o: