F1: Trzynaście teamów w nowym sezonie

FIA podała listę trzynastu teamów, które w przyszłym roku wystartują w F1. Na liście pojawiło się dziesięć "starych" zespołów, w tym największy oponent nowych zmian Ferrari. Do dziesiątki dołączyły trzy nowe teamy: US F1, Manor i Campos.

FIA (Międzynarodowa Organizacja Samochodowa) podała w piątek listę trzynastu teamów, które w nowym sezonie będą występować w wyścigach klasy F1. Lista zawiera dziesięć "starych" teamów, w tym największego przeciwnika zmian jakim było Ferrari.

Ciekawe jest, że pięć zespołów otrzymało "warunkową" akredytację na przyszły sezon. Te teamy to: Brawn GP, McLaren, BMW, Renault i Toyota. Szczegóły w ich sprawie będą omówione do 19 czerwca.

Dodatkowo akces do wyścigów otrzymały trzy nowe zespoły: amerykański USF1, brytyjski Manor oraz hiszpański Campos. Na liście nie znalazły się, uchodzące za niezwykle mocne kandydatury: Prodrive i Epsilon Euskadi.

Na reakcję Ferrari nie trzeba było długo czekać. Po chwili od ogłoszenia listy team poinformował, że nie wystartuje w F1, jeśli FIA nie spełni ich żądań

Oto pełna lista FIA

1. Ferrari

2. Red Bull

3. Williams

4. Torro Rosso

5. US F1

6. Force India

7. Campos

8. Manor

9. McLaren

10. BMW

11.Renault

12. Toyota

13. Brawn

Co ma wspólnego konflikt w F1 z KERS?