Przewodniczący Trybunału Arbitrażowego: Biegunka związkowych przepisów

PRZEGLĄD PRASY. - Przedstawiono nam w sumie sześć jednolitych tekstów związkowego statutu. I Trybunał na tej podstawie miał ustalić, czy w prawie związkowym w danej chwili obowiązywało dwuletnie przedawnienie. To wszystko pływało. Jakoś udało nam się zapanować na tą biegunką związkowych przepisów - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" profesor Zygfryd Siwik, przewodniczący Trybunału Arbitrażowego.

Widzew Łódź zdegradowany za korupcję - to konsekwencja decyzji Sądu Najwyższego, który uchylił wyrok Trybunału przy PKOl. Sam Trybunał, jak mówi jego przewodniczący, nie miał łatwo. Powodem takiej sytuacji była jakość dokumentów, które jego członkowie otrzymali od PZPN.

-Przedstawiono nam w sumie sześć jednolitych tekstów związkowego statutu. I Trybunał na tej podstawie miał ustalić, czy w prawie związkowym w danej chwili obowiązywało dwuletnie przedawnienie. To wszystko pływało - mówi Siwik.

Przewodniczący Trybunału nie ukrywa, że on oraz inni sędziowie w pewnym momencie pogubili się w swoim zadaniu.

- W pewnym momencie sędziowie trochę się pogubili, ale każdy by się pogubił w tym legislacyjnym hip-hopie. Musiałem dokooptować do grupy pracującej nad dokumentami z PZPN dwóch wybitnych profesorów i wspólnymi siłami udało się zapanować nad tą biegunką związkowych przepisów - dodał Siwik.

Jak się nieoficjalnie dowiedział Sport.pl w piątek ma się zebrać Komisja ds. nagłych PZPN, która zdecyduje o przesunięciu baraży o grę w Ekstraklasie.

Jak nieoficjalnie dowiedział się Sport.pl w piątek ma się zebrać Komisja ds. nagłych PZPN, która zdecyduje o przesunięciu baraży o grę w Ekstraklasie.

Co kombinuje PZPN? Komisja do ds. Nagłych Przekrętów  ?