Legendy Manchesteru United popierają sprzedaż Ronaldo

- Kiedy opuszczasz Man United, jest to droga w dół - uważa Tommy Docherty, były trener "Czerwonych Diabłów", który pochwala decyzję o sprzedaży Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo za 93 mln w Realu ?

Mark Hughes, obecnie prowadzący Manchester City, wierzy, że była to opłacalna decyzja i Alex Ferguson wie, co robi.

- Z pewnością Manchester United czuje, że tak jest dla nich najlepiej - mówi Hughes. - Sir Alex Ferguson podejmuje kluczowe decyzje bardzo szybko. Podejrzewam, że miał ogromny wpływ na to, co się dzieje. To znacząca suma pieniędzy - dodaje trener lokalnych rywali. - Sądzę jednak, że także Real Madryt będzie zadowolony z ubitego interesu.

- Uważam, że United powinien umyć ręce i zacząć od początku - powiedział Tommy Docherty, który był szkoleniowcem "Czerwonych Diabłów" przez pięć sezonów w latach siedemdziesiątych. - Wydaje mi się, że Sir Alex doszedł do wniosku, jak mniemam właściwego, że ten sam problem powtarzał by się każdego roku.

- Myślę, że Ronaldo i Ferguson starli się raz czy dwa - dodaje Docherty. - To nie wina Sir Alexa, myślę, że problem leży po stronie Ronaldo i jego agenta Mendesa. Jeśli popadasz konflikt z Sir Alexem, bez względu na powody, odchodzisz. Podobnie było z Beckhamem - uważa Docherty.

- Nie można co roku wprowadzać między piłkarzy i klub nieładu. Sądzę, że w ten sposób United przekazał Realowi swój problem. Każdego roku: zostaje, odchodzi, przechodzi, jest szczęśliwy, nie jest szczęśliwy. Nie można tak cały czas - tłumaczy były trener. - Man United to największy klub na świecie. Powiecie: Real albo Barcelona. Nie, kiedy opuszczasz Man United, jest to droga w dół - zakończył.

Laporta: Real zdecydowanie przepłaca ?

Więcej o: