Joan Laporta: Real nie zapłacił za Kakę ceny rynkowej

Prezydent Barcelony Joan Laporta skrytykował Real Madryt za wydanie 68 mln euro na Kakę. Powiedział też, że chce przedłużyć kontrakt z Eto'o, ale nie za wszelką cenę

To co dopiero Laporta powie o transferze Ronaldo? 

- Kaka to bardzo dobry zawodnik, wielki talent, ale cena, którą zapłacił za niego Real Madryt, nie jest ceną rynkową - powiedział Laporta. - Mam nadzieję, że kolejne transfery pokażą, że rynek transferowy jest racjonalny.

Laporta powiedział, że chce podpisać nowy kontrakt z Eto'o, ale dodał, że nie może on być przesadnie wielki.

- Wiele zespołów chciałoby Eto'o - zaznaczył Laporta. - Zrobimy co w naszej mocy, żeby przedłużyć kontrakt, bo to w mojej opinii najlepszy napastnik na świecie.

Do wypełnienia obowiązującej obecnie umowy z Barceloną pozostał Kameruńczykowi tylko rok. Prezydent Katalończyków stwierdził, że jego przedłużenie zależy od woli dwóch stron, ale jest w Barcelonie pewien regulamin płacowy, którego nie zamierzają naginać.

- Chcemy przedłużyć kontakt z Eto'o, ale nie za wszelką cenę. W czasach globalnego kryzysu ekonomicznego musimy być przykładem - mówi Laporta. - Mam nadzieję, że on to zrozumie i w najbliższych tygodniach się nad tym zastanowi.

Klub w Lidze Mistrzów dzięki decyzji sądu ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.