Manchester United zgadza się na ofertę 93 mln euro za Cristiano Ronaldo

Manchester United zgodził się sprzedać Realowi Madryt Cristiano Ronaldo za ponad 93 mln euro. Uczyniłoby go to najdroższym piłkarzem wszech czasów

Teraz czas na Davida Villę? 

Real oferuje Manchesterowi za Cristiano Ronaldo ponad 93 mln euro.

- Na żądanie Cristiano, który ponownie wyraził chęć odejścia, a także po dyskusji z przedstawicielami piłkarza, United zgodził się dać Realowi Madryt zgodę na rozmowy z graczem - napisano na oficjalnej stronie internetowej Manchesteru. - Do 30 czerwca sprawa powinna się rozstrzygnąć.

Klub dodał, że nie zamierza na razie dalej komentować sprawy.

- Mamy nadzieję dojść z nim do porozumienia w ciągu kilku najbliższych dni - poinformował Real.

- To wyśmienity profesjonalista - powiedział dyrektor generalny "Królewskich", Jorge Valdano. - Inna sprawa, że jego reputacja świetnie wyglądającego faceta, a także modela reklamowego, trochę zaciemnia jego obraz. A to po prostu wspaniały zawodnik - podkreślił. Dodał też, że choć Real chętnie widziałby u siebie Davida Villę z Valencii, to nie zamierza rozbijać dla niego skarbonki.

Od czasu, gdy C. Ronaldo wyraził chęć przejścia do Realu, jego imię było rzadziej skandowane na Old Trafford i mimo kolejnych 18 bramek chyba częściej przechodził obok meczów. Ferguson, który też to zauważył, powiedział jakiś czas temu o transferze Portugalczyka do Madrytu, że "nie sprzedałby temu motłochowi wirusa". Stracił jednak w końcu cierpliwość i zdecydował się spieniężyć czek.

W poniedziałek Real dokonał już jednego "galaktycznego" transferu - z Milanu wykupił Kakę za 65 mln euro. Po sfinalizowaniu zakupu Kaki prezydent Realu Florentino Perez zapowiedział we wtorek, że udaje się do Manchesteru, aby przekonać United do pozwolenia Cristiano Ronaldo na przejście do Madrytu.

- Jeszcze z nimi nie rozmawiałem, ale będę. W najbliższych dniach - zastrzegał wtedy Perez.

Kim jest najdroższy piłkarz świata

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro urodził się 5.2.1985 r. na Maderze. Drugie imię - Ronaldo - otrzymał po ulubionym aktorze ojca, późniejszym prezydencie USA Ronaldzie Reaganie.

Gdy miał 8 lat zaczął grać w piłkę w amatorskiej Andorinhi. Dwa lata później podpisał kontrakt z Nacional, zdobył z nim tytuł w pierwszym sezonie i po trzydniowych testach został kupiony przez Sporting za nieujawnioną sumę.

Wpadł w oko Alexowi Fergusonowi w 2003 r., gdy Sporting pokonał w meczu towarzyskim Manchester 3:1. Za kwotę 14 mln euro został pierwszym Portugalczykiem w historii "Czerwonych Diabłów".

O jego chęci odejścia do Realu mówiło się już rok temu. Na tym tle popadł w konflikt z trenerem. Sprawa ciągnęła się długo, aż w końcu niedawno Ronaldo zadeklarował swoją miłość do United, powiedział, że Ferguson jest dla niego jak ojciec, a w Manchesterze czuje się jak w domu i nie ma zamiaru odchodzić.

Z Manchesterem Cristiano wygrał m.in. Ligę Mistrzów w sezonie 2007/08 oraz w trzech ostatnich sezonach Premier League. Mimo zdobycia tylko dwóch bramek znalazł się w jedenastce mistrzostw świata w 2006 r. Sam zdobył nagrodę gracza ligi w sezonach 2006/07 i 2007/08, Złotego Buta w sezonie 2007/08 i nagrodę gracza roku FIFA 2008.

Top 10 najdroższych (kwoty w euro):

Kaka w Realu Madryt ?

Więcej o: