El. MŚ w RPA. Anglia, Holandia, Rosja i Szwecja wygrywają swoje mecze

W siedmiu środowych meczach eliminacji MŚ w 2010 r. nie zabrakło emocji. Ukraina, choć przegrywała, ostatecznie pokonała Kazachstan. Rosja w pięknym stylu rozbiła w Helsinkach Finlandię. Anglia nie dała szans Andorze strzelając jej 6 goli.

Macedonia - Islandia 2:0 (1:0) ?

Macedonia nie dała szans Islandii i zrównała się w tabeli punktami ze Szkocją. Wynik w końcówce meczu ustalił grający w Polonii Warszawa Filip Ivanovski.

Szwecja - Malta 4:0 (1:0) ?

Szwecja rozbiła Maltę i wciąż walczy o dobre miejsce w grupie. Pierwszego gola w eliminacjach strzelił Zlatan Ibrahimović. Malta z siedmioma porażkami zajmuje ostatnie miejsce w grupie 1.

Ukraina - Kazachstan 2:1 (1:1) ?

Ukraina przegrywała w tym meczu, ale dzięki dwóm golom Nazarenki uratowała trzy punkty. W tabeli Ukraina zrównała się punktami z Chorwacją.

Finlandia - Rosja 0:3 (0:1)  ?

Rosja zagrała jak w czasie niedawnego mundialu i pewnie pokonała Finlandię. Dwa gole zdobył wracający do kadry Kierżakow. Dzięki temu zwycięstwu Rosjanie tracą już tylko punkt do prowadzących w tabeli grupy 4. Niemców.

Wyspy Owcze - Serbia 0:2 (0:1) ?

Serbia pokonała Wyspy Owcze i prowadzi w grupie 7. o osiem punktów wyprzedzając Francję. "Trójkolorowi" mają jednak dwa mecze rozegrane mniej. Wyspy Owcze wciąż zamykają tabelę.

Holandia - Norwegia 2:0 (1:0) ?

Siedem zwycięstw w siedmiu meczach to dorobek Holandii w tych eliminacjach. W rzęsistym deszczu "pomarańczowi" nie dali szans rywalom. Norwegia jest ostatnia w grupie. Nie wygrała żadnego meczu, a remisowała tylko trzy razy.

Anglia - Andora 6:0 (3:0) ?

Dwie bramki już przed przerwą zdobył Wayne Rooney. Po wznowieniu gry kolejne dwie dołożył jego zmiennik Jermaine Defoe. Anglia ma w grupie 6. komplet siedmiu zwycięstw. Andora zaliczyła siedem porażek.

Środowe mecze towarzyskie:

Białoruś - Mołdawia 2:2

Albania - Gruzja 1:1

Estonia - Portugalia 0:0

Włochy - Nowa Zelandia 4:3

Mecze eliminacyjne w strefie azjatyckiej:

Australia - Bahrajn 2:0

Japonia - Katar 1:1

Korea Południowa - Arabia Saudyjska 0:0

Iran - ZEA 1:0

Hiszpania rozbiła Azerbejdżan 6:0 - czytaj tutaj ?

Więcej o: