Z powodu Widzewa i ŁKS baraże zostaną przesunięte?

Jak się nieoficjalnie dowiedział Sport.pl w piątek ma się zebrać Komisja ds. nagłych PZPN, która zdecyduje o przesunięciu baraży o grę w Ekstraklasie.

Baraże powinny zostać rozegrane w sobotę i w środę, ale nie wiadomo, kto ma w nich zagrać. 14 drużyną Ekstraklasy jest obecnie Cracovia Kraków, która zajęła przedostatnie miejsce w lidze, ale awansowała "oczko" wyżej z powodu nieuzyskania licencji na grę w Ekstraklasie przez ŁKS. Łódzki klub odwołał się jednak do sądu i czeka na jego decyzję.

Również drugi zespół baraży nie jest pewny. Trzecią drużyną I ligi jest obecnie Korona Kielce, ale wobec uchylenia przez Sąd Najwyższy zeszłorocznej decyzji Trybunału Arbitrażowego przy PKOL o niekaraniu Widzewa degradacją, może się zdarzyć, że drugi z łódzkich klubów, zwycięzca rozgrywek I ligi, nie awansuje do Ekstraklasy, a na trzecie miejsce awansuje Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Jak twierdzą wysocy działacze PZPN w najbardziej ekstremalnej wersji baraże mogą zostać rozegrane dopiero tuż przed startem nowego sezonu, a na pewno po zjedzie związku, zaplanowanym na 27 czerwca.

Widzew w I lidze! Trybunał przy PKOL tym razem nie uchyli degradacji Czy Widzew ma jeszcze szansę na Ekstraklasę? - czytaj tutaj >

Więcej o: