Sport w skrócie

WIOŚLARSTWO

Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) zdobyli dwa złote medale w zakończonych na poznańskim torze regatowym Malta mistrzostwach Polski. Złoci medaliści olimpijscy w czwórce podwójnej wygrali rywalizację w dwójce oraz czwórce, w której płynęli razem z Pawłem Cięszkowskim i Krzysztofem Młynnikiem. Złoto dla AZS wywalczyli też Dawid Pacześ i Łukasz Kardas - najlepsi w rywalizacji dwójek bez sternika. Czwórka podwójna wagi lekkiej (Krzysztof Świerczek, Kamil Tarnowski, Paweł Cięszkowski i Grzegorz Mądry) zdobyła srebro, a dwójka bez sternika wagi lekkiej (Wojciech Wiercioch i Szymon Fernholc) brąz.

LEKKOATLETYKA

Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) zajął 3. miejsce w biegu na 800 m podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Był to drugi występ w sezonie letnim Lewandowskiego, który kilka dni wcześniej uzyskał minimum na MŚ seniorów w Berlinie oraz MME w Kownie. W stolicy wystąpiła również najlepsza polska tyczkarka Monika Pyrek. Zawodniczka MKL Szczecin była tym razem piąta z wynikiem 4,40 m. Dla Pyrek też był to drugi letni występ. Przed tygodniem wystąpiła w rozgrywkach ligowych w Białej Podlaskiej i wygrała z wynikiem 4,30. Wpływ na tak przeciętne rezultaty miała pogoda. Szczecinianka bez problemów powinna jednak uzyskać kwalifikację na Berlin. O występ w MŚ walczy także Renata Pliś (Maraton Świnoujście). W Memoriale Kusocińskiego zajęła 6. miejsce w biegu na 1500 m.

PIŁKA NOŻNA

Gryf Kamień Pomorski (IV liga) pokonał Dąb Dębno (III) 2:1 w finale okręgu szczecińskiego rozgrywek o Puchar Polski. Tym samym zagwarantował sobie występ w rundzie przedwstępnej na szczeblu centralnym.