Z kim Hetman zagra o II ligę?

13 czerwca zostaną rozlosowane pary barażowe o grę w przyszłorocznej drugiej lidze. Zespół Hetmana Zamość, by obronić miejsce w tej klasie rozgrywek, musi pokonać jednego z trzecioligowych pretendentów.

Pierwsze spotkanie barażowe podopieczni trenera Andrzeja Orzeszka rozegrają 17 czerwca na wyjeździe, a trzy dni później w Zamościu odbędzie się rewanż.

Hetman ma czterech potencjalnych rywali. Wydaje się, że najsilniejszym z nich jest drużyna Stali Rzeszów, drugi zespół lubelsko-podkarpackiej grupy III ligi. Warto przypomnieć, że obecny szkoleniowiec zamościan wcześniej prowadził piłkarzy Stali i zna ten zespół jak mało kto. Hetman może też trafić na drugi zespół grupy łódzko-mazowieckiej - GLKS Nadarzyn, wicemistrza grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej - Huragan Morąg i trzecią ekipę grupy małopolsko-świętokrzyskiej - krakowski Hutnik. Drugie miejsce zajęli tam zawodnicy LKS Nieciecza, ale w związku z tym, że zwycięzca ligi, rezerwy Korony Kielce, nie może awansować na szczebel centralny, prawo gry w barażach otrzymał Hutnik.

Zamościanie rozgrywki II ligi zakończyli na 13. miejscu. Stało się tak głównie wskutek fatalnej passy na finiszu sezonu. Hetman przegrał trzy ostatnie mecze z KSZO Ostrowiec, OKS Olsztyn i Jeziorakiem. Porażka 1:3 w Iławie mocno zawęziła trenerowi Orzeszkowi pole manewru przed rywalizacją w barażach. W spotkaniu z Jeziorakiem czerwone kartki otrzymali Serge Kiema i Damian Rożej. Decydujące boje ominie także Łukasz Sękowski, który w Iławie obejrzał czwarty żółty kartonik.