Franz Beckenbauer: Dwie opcje Francka Ribery'ego

Prezes Bayernu Monachium Franz Beckenbauer poinformował, że jego klub zrobi wszystko, by Franck Ribery w nim pozostał - w tym celu może zaoferować mu nowy kontrakt. Problemem jest jednak fakt, że Francuz chce odejść i jak mówi Beckenbauer, Bayern może nie mieć tutaj wiele do powiedzenia.

Bayern Monachium nie chce sprzedawać swojej gwiazdy, ale Ribery może odejść. Wszystko zależy jak zwykle od pieniędzy. Bawarczycy nie chcą słyszeć o ofertach poniżej 40 mln euro. Real oferuje za Francuza 55 mln. O pięć milionów uboższą ofertę przedstawiła Chelsea. Prezes niemieckiego klubu Franz Beckenbauer przyznaje, że bardzo zależy mu na tym, aby Francuz pozostał w drużynie.

- Obok Crisitiano Ronaldo i Messiego Ribery jest teraz najlepszy na świecie. Chciałbym żeby u nas został Przedłużenie kontraktu wchodzi oczywiście w grę, problem jest jednak taki, że Ribery chce odejść - powiedział Beckenbauer.

Prezes Bayernu wspomina o przedłużeniu kontraktu - co oznaczałoby, że niemiecki klub będzie musiał sięgnąć po portfel. Tym bardziej, że oferta z Realu Madryt jest podobno konkretna - ok. 55 mln euro i jak można sądzić bardzo wysoka pensja dla samego piłkarza.

Opcje więc są dwie: albo Bayern wyłoży sporą sumę na nowy kontrakt dla Francuza - suma musi być naprawdę pokaźna, bo Ribery chce odejść - albo Beckenbauer będzie zmuszony pozbyć się swojego najlepszego piłkarza. W zamian za niego Bayern otrzyma ok. 55 mln euro, bądź nieco mniejszą kwotę, ale za to bonus w postaci dwóch piłkarzy Realu - Rafaela Van der Varta i Wesleya Sneijdera.

Lato pełne transferowych hitów. Kto, gdzie, za ile?