Huragan Morąg na urlop musi poczekać

Awans o klasę wyżej elbląskiej Olimpii i baraże wywalczone przez Huragan, tak wygląda czołówka trzeciej ligi po rozegraniu ostatniej kolejki

Większość piłkarzy idzie już na urlopy. O odpoczynku na razie mogą zapomnieć morążanie, którzy będą uczestniczyć w barażach o miejsce w drugiej lidze. Tego, z kim zagrają, dowiemy się w najbliższą sobotę, ponieważ na ten dzień zaplanowano losowanie par. Na razie z grupą podlasko-warmińsko-mazurską żegnają się trzy ostatnie zespoły, choć wszystko zależeć będzie także od przyszłości Jezioraka Iława (zagra w barażach o utrzymanie w II lidze) i wspomnianego już Huraganu. Najskuteczniejszymi zawodnikami w trzecioligowych rozgrywkach w sezonie 2008/09 okazali się Piotr Trafarski (Olimpia Elbląg), Daniel Komorowski (Huragan Morąg) oraz Mariusz Machniak (Vęgoria Węgorzewo), którzy mają na koncie po 20 bramek. Co ciekawe Trafarski wszystkie gole strzelił w rundzie jesiennej, bo po zimowej przerwie przeniósł się do Lechii Gdańsk. O jedno trafienie mniej zaliczył Tomasz Włodarczyk z Huraganu. Na uwagę zasługuje znakomita postawa wiosną piłkarzy z Węgorzewa, którzy dzięki dobrym wynikom uniknęli spadku. Świeżo upieczonym trzecioligowcem jest już Mazur Ełk, natomiast o promocję walczą jeszcze Motor Lubawa, Zatoka Braniewo oraz Sokół Ostróda (mają do rozegrania trzy kolejki).

Wyniki 30. ostatniej kolejki

Pogoń Łapy - Huragan Morąg 1:4, Sokół Sokółka - MKS Mielnik 2:0, Warmia Grajewo - Vęgoria Węgorzewo 1:1, Czarni Olecko - Supraślanka Supraśl 1:1, Orzeł Kolno - Sparta Augustów 0:0, Mrągowia Mrągowo - Start Działdowo 3:0, Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 0:2, Olimpia Elbląg - Cresovia Siemiatycze (goście zrezygnowali z wyjazdu)

III LIGA