Polska gra z RPA

Z debiutującym w reprezentacyjnej bramce Łukaszem Załuską zagra dziś Polska sparing z RPA. Transmisja w TVP 1 od 14.45

Wczoraj ze zgrupowania wyjechali Wojciech Łobodziński i Jakub Wawrzyniak. Pierwszy naciągnął mięsień przywodziciela prawego uda. Będzie pauzować trzy tygodnie. Razem z nim RPA opuścił Wawrzyniak. W czwartek obrońca Panathinaikosu został zdyskwalifikowany na trzy miesiące za doping. - FIFA oficjalnie go nie zawiesiła, ale postanowiliśmy, że nie zagra - powiedziała Marta Alf, rzeczniczka reprezentacji.

Brak Wawrzyniaka oznacza, że na lewej obronie zagra rezerwowy Legii Marcin Komorowski. - Boczni defensorzy będą w tym spotkaniu kluczowi. Pomocnicy RPA są zgrupowani w środku boiska i robią miejsce ofensywnie grającym bocznym obrońcom - tłumaczy Rafał Ulatowski, asystent Leo Beenhakkera.

Problemem selekcjonera jest prawa obrona. W pierwszym wariancie na tej pozycji gra Jakub Rzeźniczak, a na środku Bartosz Bosacki i Michał Żewłakow. W drugim kapitan reprezentacji zostanie przesunięty na prawo. Na środku obrony zastąpi go Dariusz Dudka, a zamiast niego na środku pomocy wystąpi Łukasz Trałka. W obu wariantach drugim defensywnym pomocnikiem będzie Rafał Murawski.

Na prawym skrzydle po kontuzji Łobodzińskiego pewniakiem wydaje się Sławomir Peszko. Na lewym konkurencji nie ma Jacek Krzynówek. Ofensywnym pomocnikiem ma być Roger, a napastnikiem Robert Lewandowski. - Jestem zmęczony, w tym sezonie zagrałem już ponad 50 spotkań. Ale na jeszcze dwa na pewno starczy mi sił - obiecuje 21-letni piłkarz Lecha. Być może w drugiej połowie Beenhakker da mu do pomocy Marka Saganowskiego i sprawdzi ustawienie z dwoma napastnikami.

W bramce niemal na pewno zabraknie Łukasza Fabiańskiego, który ma problemy z mięśniem podkolanowym. Bramkarz Arsenalu prawdopodobnie nie zagra także we wtorkowym spotkaniu z Irakiem. - Potrzebuje dziesięciu dni odpoczynku. Pali się jednak do zajęć, dlatego zostanie z nami w RPA - powiedział lekarz kadry Jacek Jaroszewski. Dziś Fabiańskiego zastąpi Łukasz Załuska. Dla bramkarza Celticu będzie to debiut w reprezentacji. Gmoch: Spadło morale reprezentacji. To wina konfliktu Leo z PZPN