FOTA zagroziła stworzeniem drugiej F1

Podczas spotkania w Stambule, przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Turcji. FOTA - organizacja zrzeszająca teamy Formuły 1 zagroziła stworzeniem własnej serii wyścigów, jeśli nie dojdzie do porozumienia z FIA.

Zespoły zrzeszone w FOTA potwierdziły, że nie blefowały, grożąc niezgłoszeniem udziału w kolejnym sezonie jeśli nie dojdzie do porozumienia ze światową federacją. Powyższą ewentualność określono jako "najgorszy możliwy scenariusz".

FOTA nie zgadza się na zaproponowane przez FIA ograniczenia budżetów, które mają obowiązywać od przyszłego sezonu. W myśl ustaleń. zespoły będą same decydować czy zgadzają się na obniżenie budżetu, a jeśli to zrobią będą miały więcej możliwości wprowadzania zmian technicznych w bolidach.

- FOTA nie chce wojny - zadeklarował szef Ferrari Flavio Briatore. Dodał, że zespoły licza na porozumienie do 12 czerwca, gdy zostanie ogłoszona lista teamów na sezon 2010.

FOTA stwierdziła również że Force India i Williams, dwa zespoły, które nie przyłączyły się do protestu, powinny zostać ukarane.

Kubica trzeci na treningu przed GP Turcji - czytaj tutaj ?

Więcej o: