Sepp Blatter: Kibice to nie kryminaliści ani zwierzęta

Prezydent FIFA Sepp Blatter wezwał do demontażu ogrodzeń na stadionach. - Kogo trzyma się za ogrodzeniem? Kryminalistów i dzikie zwierzęta. Czy kibice piłkarscy zaliczają się do którejś z tych kategorii? - pytał retorycznie

Kadra w oceanarium w RPA ?

Podczas kongresu FIFA na Bahamach Blatter opowiedział się za zwiększoną ochroną, zwłaszcza po takich wypadkach jak niedawna śmierć 19 kibiców w Wybrzeżu Kości Słoniowej, ale powiedział, że na stadionach nie może mieć miejsca odgradzanie fanów od boiska.

- Kogo trzyma się za ogrodzeniem? Więźniów i dzikie zwierzęta. Czy kibice piłkarscy zaliczają się do którejś z tych kategorii? - pytał. - Nie byłoby łatwo zrobić tego od ręki, ale można krok po kroku. Ludzie na siedząco są spokojni.

Blatter wskazał Wielką Brytanię, która w tym roku obchodziła 20. rocznicę tragedii na stadionie Hillsborough, jako przykład.

- Nie ma tam już ogrodzeń, są tylko miejsca siedzące i nie ma problemów. Nie mówią, że problemów nie ma, gdy ci kibice jadą za granicę, ale to już inna opowieść - powiedział Blatter.

Prezydent FIFA polecił zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo przed stadionem, gdyż wiele tragedii wywołuje przepychający się tłum.

- To obowiązek waszych narodowych związków i klubów - przemawiał.

Wezwał także do jeszcze skuteczniejszej walki z chuliganami.

- To nie są kibice, im zależy tylko na bójkach, nie z innymi kibicami, ale z policją czy władzami. Tego trzeba się pozbyć.

Lato transferowych hitów: Kaka, Cristiano, Ribery... ?

Więcej o: