Kadra w RPA: Fabiański szybko wyzdrowiał

Złożona w większości z piłkarzy rezerwowych reprezentacja Polski przygotowuje się do sobotniego sparingu z RPA. Wyzdrowiał już Łukasz Fabiański, ale na uraz nogi narzeka Sławomir Peszko

- Wiem, że Polacy nie cierpią grać w czerwcu. Bardziej niż o futbolu myślą o urlopach i zakończonym sezonie. Dlatego, gdy układaliśmy terminarz eliminacji mistrzostw świata, robiłem wszystko, byśmy w czerwcu nie grali o punkty - mówił wczoraj trener Leo Beenhakker. Holender dostał nauczkę dwa lata temu, gdy jego drużyna w eliminacjach do Euro 2008 przegrała na początku czerwca z Armenią 0:1.

W tym roku Beenhakker zabrał więc piłkarzy na sparingi z RPA (sobota) i Irakiem (wtorek). W środę zarządził tylko jeden trening, po południu drużyna pojechała do oceanarium. - Moim największym problemem będzie nastawienie ich na zwycięstwo. Wydobycie ducha walki w atmosferze wakacyjnej. Ale to są duzi chłopcy - mówi selekcjoner.

Tym bardziej że wielu z nich dopiero zaczyna grę w kadrze. - Nie można mówić, że sezon jest w Polsce długi - to raptem 13 kolejek na wiosnę. 10 dni więcej to nie jest nadludzki wysiłek - mówi Jakub Rzeźniczak z Legii Warszawa.

Po wtorkowej kontuzji Łukasza Fabiańskiego nie ma już śladu. w środę bramkarz Arsenalu normalnie trenował. Nogę skręcił za to Sławomir Peszko. Skrzydłowy Lecha narzeka na ten uraz od kilku miesięcy. - Nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę w pełni sił w sobotę - powiedział.

Na treningu, w jedenastce "czerwonych", która wydaje się prawdopodobna na spotkanie z RPA, zastąpił go Wojciech Łobodziński. Wiślak, choć niemal całą wiosnę przesiedział na ławce rezerwowych, prezentował się bardzo dobrze. Podobnie jak Robert Lewandowski, który wydaje się pewniakiem. - Jestem w stanie wygrać z każdym. Gdy zaczynałem karierę w reprezentacji, miałem 17 lat i nie gorszych rywali. Jakoś sobie poradziłem. Ale zdaję sobie sprawę, że trochę przykleiłem się do ławki i nawet jak strzelam gole, następny mecz zaczynam jako rezerwowy - mówi Marek Saganowski.

Beenhakker sprawdzał ustawienie: Fabiański - Rzeźniczak, Bosacki, Żewłakow, Wawrzyniak - Peszko, Murawski, Trałka, Krzynówek - Roger - Lewandowski.

Gmoch: Spadło morale reprezentacji. To wina konfliktu Leo z PZPN Polska awansowała w rankingu FIFA - czytaj tutaj >