AON na koszulkach Manchesteru United

Firma Aon Corp., podpisała czteroletni kontrakt sponsorski z Manchesterem United. Logo firmy znajdzie się na koszulkach mistrzów Anglii od sezonu 2010/11

Coraz wyższe długi w Premier League ?

Warta 14 mln funtów rocznie umowa Manchesteru z innym gigantem rynku ubezpieczeniowego, American International Group, kończy się dopiero po przyszłym sezonie. Bliższych szczegółów nie podano. Według nieoficjalnych informacji prasy brytyjskiej AON Corp. przekaże klubowi przez cztery lata obowiązywania umowy 80 mln funtów (92,4 mln euro).

- To jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie - powiedział o United prezydent AON Greg Case. - Gramy w ten biznes, żeby wygrać i dlatego wierzymy, że to partnerstwo zaowocuje wyśmienitymi korzyściami na całym świecie dla obu stron

Jeszcze niedawno włodarze "Czerwonych Diabłów" mówili, że liczą na przedłużenie umowy z AIG mimo panującego globalnego kryzysu ekonomicznego, przez który wiele firm wycofuje się ze sponsorowania sportu.

AIG otrzymało niedawno od rządu amerykańskiego olbrzymią pomoc finansową właśnie w związku z kryzysem finansowym i beznadziejnym stanem firmy.

Aon Corporation jest wiodącym dostawcą usług w zakresie zarządzania ryzykiem, brokerskich usług ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych oraz doradztwa w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Poprzez swoją sieć 36 000 profesjonalnych specjalistów Aon oferuje swoim klientom innowacyjne i efektywne rozwiązania z obszaru zarządzania ryzykiem i produktywności pracowników.

Szejkowie kupią Dudka? 

Więcej o: