Willy Rampf: Nie rezygnujemy z samochodu

- Na razie nie myślimy i nie rozmawiamy o nowym bolidzie. Nie jest łatwo powiedzieć, że przerywany aktualny projekt i koncentrujemy się na przyszłorocznym. Nie ma bowiem gwarancji, że to zadziała - twierdzi główny Willy Rampf, główny inżynier BMW Sauber

Bolid BMW, którym w tym roku jeżdżą Robert Kubica i Nick Heidfeld jak na razie kompletnie nie zdaje egzaminu. Trzecia potęga zeszłego roku w F1, w tym sezonie na razie zawodzi na wszystkich frontach. Bolid nie jest konkurencyjny, w dodatku Robert Kubica co wyścig ma większe lub mniejsze awarie. W Turcji Kubica wreszcie z podwójnym dyfuzorem! Będzie lepiej?

Willy Rampf, szef inżynierii BMW Sauber, na łamach GP Week wyjaśnia jednak, dlaczego zespół jeszcze nie bierze pod uwagę zaprzestania rozwoju F1.09 i przerzucenia wszystkich sił na nową konstrukcję.

- Na razie nie myślimy i nie rozmawiamy o takim scenariuszu. OK., ze względu na większy zbiornik paliwa, przyszłoroczny bolid będzie trochę inny, ale ponieważ przepisy aerodynamiczne pozostaną takie same, tegoroczne doświadczenia przydadzą się w kolejnym sezonie. Nie jest łatwo powiedzieć, że przerywany aktualny projekt i koncentrujemy się na przyszłorocznym. Nie ma bowiem gwarancji, że to zadziała - twierdzi główny inżynier BMW Sauber.

Więcej o bolidzie BMW czytaj na F1.pl ?