Cunningham zbroi się na Adamka

11 lipca dobrze znany polskim kibicom pięściarstwa Steve "USS" Cunningham stoczy pojedynek eliminacyjny z Waynem Braithwaitem o prawo do walki z mistrzem świata federacji IBF wagi junior ciężkiej Tomaszem Adamkiem.

Kilka dni temu team Amerykanina zasilił znakomity trener Naazim Richardson, który ostatnimi czasy wsławił się jako architekt bardzo głośnych w środowisku bokserskim zwycięstw Bernarda Hopkinsa nad Kelly Pavlikiem i Shane'a Mosley'a nad Antonio Margarito.

Pięściarz z Filadelfii nie kryje swojej radości z faktu rozpoczęcia współpracy z Richardsonem.

- Znam Brata Naazima od czasów amatorskich, zawsze miałem dla niego respekt i chciałem z nim pracować. Od lat wiem to, z czego świat boksu zaczyna sobie zdawać sprawę teraz. To jest najlepszy trener.- mówi podekscytowany Cunningham- Teraz chodzę co dzień na salę treningową, jakbym chodził na studia. Wiem, że treningi z nim wyniosą mnie na wyższy poziom.

Uważany aktualnie za numer 2 w klasie wagowej do 200 funtów Steve Cunningham w grudniu zeszłego roku po niezwykle zaciętym12-rundowym pojedynku przegrał na punkty z Tomaszem Adamkiem, tracąc tym samym tytuł czempiona International Boxing Federation. Od tamtej pory otwarcie przyznaje, że jego najważniejszym celem jako sportowca jest teraz rewanż z "Góralem". Jeśli "USS" w lipcu upora się z Braithwaitem, stanie się obowiązkowym (narzuconym przez federację) rywalem Polaka.

Więcej na Bokser.org ?