Andrzej Borowczyk: Raikkonen ma czym startować w rajdach, Kubica nie ma

Robert Kubica nie wystartuje ani w czerwcowym Rajdzie Polskim, ani w najbliższej przyszłości w żadnym innym. Powodem jest zespół BMW, w którym jeździ Polak, a który specjalizuje się w wyścigach.

- Wszyscy się podniecają, że w rajdach startuje Kimi Raikkonen, ale on ma zupełnie inną sytuację. W jego szeroko rozumianej firmie, w jego zespole jest samochód rajdowy. Ferrari należy przecież do grupy Fiata. Kimi ma czym startować, Robert nie ma - mówi Sport.pl Andrzej Borowczyk, komentator Formuły 1 i rajdów samochodowych.

Raikkonen zaliczył w ostatni weekend swój trzeci w tym sezonie start Fiatem Punto S2000 w asfaltowym Rally della Marca Trevignana we Włoszech. Miał jednak wypadek na trzecim odcinku specjalnym i imprezy nie ukończył. Wcześniej dwa razy wystartował w rodzinnej Finlandii.

Na początku maja media obiegła sensacyjna wiadomość, że Kubica kupił Skodę Fabia WRC i być może zamierza pojawić się w tym samochodzie na Rajdzie Polski, który w tym roku będzie eliminacją mistrzostw świata. Kierowca miałby jechać jako "zerówka", czyli przecierać trasę dla najlepszych. Kierowca zdementował plotkę.

- Nigdy nie było rozmowy z Robertem Kubicą na temat jego czynnego uczestnictwa w Rajdzie Polski. Zaprosiliśmy go na to wydarzenie, mamy nadzieję, że pojawi się w roli kibica, bo wiemy, że jest wielkim fanem rajdów, ale do tej pory nie dostaliśmy jasnej odpowiedzi czy przyjedzie na rajd czy nie - mówił wtedy naszemu portalowi dyrektor rajdu Tomasz Bartoś.

Borowczyk twierdzi, że Kubica uwielbia rajdy i ma predyspozycje do startowania takimi samochodami. - Na pewno by sobie poradził, nie wiem jakie by zajął miejsce, ale doświadczenia Kimiego z ostatniego rajdu mówią, że łatwo nie jest, a był to rajd delikatnie mówiąc z drugiej ligi - przekonuje komentator.

Rajd Polski odbędzie się w dniach 25-28 czerwca na trasach wokół Mikołajek. O zwycięstwo będą walczyć najlepsi kierowcy rajdowi świata, z pięciokrotnym czempionem Sebatienem Loebem. Wystartuje także Krzysztof Hołowczyc, który pojedzie fabrycznym Fordem Focusem WRC.row