Liga Mistrzów: Wisła będzie miała łatwiej. Fabiański, Lewandowski i Wawrzyniak trudniej

Od nowego sezonu zmieniają się zasady eliminacji Ligi Mistrzów. Dzięki nim mistrzowi Polski, Wiśle Kraków będzie łatwiej o awans do fazy grupowej. Trudniejsza droga czeka zespoły Anglii, Francji, Niemiec czy Hiszpanii.

UEFA podzieliła eliminacje do LM na drabinkę mistrzowską i niemistrzowską. W tej pierwszej weźmie udział Wisła. Więcej można przeczytać tutaj . Równolegle 15 drużyn, które mistrzostwa nie wywalczyły zagrają o pięć miejsc gwarantujących awans do fazy grupowej. W I rundzie eliminacji rozstawione zostaną:

Do nich dolosowywane będą

Zakładając, że do II, decydującej o awansie rundy zakwalifikują się drużyny z wyższym współczynnikiem UEFA rozstawione w niej zostaną:

Będą mogły wpaść na:

*drużyny, które zaczynają od pierwszej rundy.

W poprzednich sezonach takie zespoły jak Szachtar czy Panathinaikos miały łatwiejszą drogę do fazy grupowej. Rok temu Grecy w decydującej rundzie pokonali Spartę Praga, Szachtar Dinamo Zagrzeb, a Arsenal Twente Enschede.

W Arsenalu grają Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny, w Szachtarze Mariusz Lewandowski, a w Panathinaikosie Jakub Wawrzyniak.

Więcej o: