French Open: Kuźniecowa obawia się Radwańskiej

Swietłana Kuźniecowa, która w czwartej rundzie French Open spotka się z Agnieszką Radwańską, boi się rywalizacji z polską tenisistką

Bonndarenko: Agnieszka może pokonać Kuźniecową ?

Swietłana Kuźniecowa bardzo lubi eksperymentować z taktyką podczas meczu, ale ma gorzkie wspomnienia z takich prób w meczu przeciwko Agnieszce Radwańskiej.

Rozstawiona z nr. 7 Rosjanka i rozstawiona z 12 Polka spotkają się w czwartej rundzie Rolanda Garosa. Kuźniecową wciąż jednak dręczą koszmary po ich ostatnim pojedynku w wielkoszlemowym turnieju w 2008 r.

- Prowadziłam 4:1 w trzecim secie Wimbledonu - doskonale pamięta Kuźniecowa. - Wszystko było wspaniale, aż do czasu, kiedy pomyślałam sobie, że mogę coś zmienić, zacząć grać trochę inaczej. Zaczęłam grać inaczej i... przegrałam mecz - wspominała Rosjanka na gorąco po pokonaniu Węgierki Melindy Czink 6:1, 6:3. - Doskonale to pamiętam.

- Nie mam za dobrych wyników przeciwko niej - mówi o Polce Kuźniecowa - ale jeśli będę pewna siebie, jeśli dobrze zagram i obiorę odpowiednią taktykę, to będzie dobrze - dodała Rosjanka, która tak naprawdę ma przeciwko Radwańskiej korzystny bilans 4:3.

Tenisistka dodaje, że jej nowa trenerka Larysa Sawczenko ma na nią bardzo korzystny wpływ:

- Dodaje mi pewności siebie, jej drobne rady robią różnicę - mówi 23-latka.

Radwański: Agnieszka może dojść nawet do finału ?

Więcej o: