BMW pojedzie w Stambule z podwójnym dyfuzorem

- W Stambule wykonamy następny krok w naszym rozwoju i po raz pierwszy użyjemy podwójnego dyfuzora - powiedział Mario Theissen, szef BMW Sauber. Prawdopodobnie bolid BMW nie użyje w GP Turcji nowego systemu KERS.

Theissen zapowiadał zmiany - "Mamy nowy KERS"?

Do Turcji BMW Sauber jedzie z dwupoziomowym dyfuzorem i nadziejami na poprawę osiągów. Wcześniej zespół informował również o tym, że w bolidach Polaka i Niemca znajdzie się przebudowany system KERS, ale w wydanym komunikacie nie ma na ten temat słowa, co prawdopodobnie oznacza, że powrót "dopalacza" został przesunięty - pisze serwis F1.pl. Kubica i BMW. Będzie lepiej? Lepiej już było!

- Nasze wyniki sprzed Grand Prix Turcji podziałały na nas otrzeźwiająco - mówi Theissen. - Nikt w teamie nie spodziewał się, że sezon potoczy się tak jak dotychczas. Po kroku w przód jaki wykonaliśmy w Hiszpanii, w Monako byliśmy zupełnie poza stawką. By znów stać się konkurencyjnymi musimy znacząco przyspieszyć tempo naszego rozwoju. W Stambule wykonamy następny krok i po raz pierwszy użyjemy podwójnego dyfuzora. Jesteśmy wszyscy zdeterminowani by wrócić do czołówki, gdzie jest nasze miejsce.

Z kolei Robert Kubica skupia się głównie na torze, na którym będzie się ścigał: - Tor w Stambule jest zupełnie inny niż ten w Monako. Jest to bardzo nowoczesny tor wyścigowy z kilkoma szybkimi zakrętami. Najsłynniejszy z nich to ten lecący w lewo Zakręt Ósmy. Oczywiście mamy nadzieję wystąpić w Stambule lepiej niż w Monako - zakończył Polak.

Kubica trafi do Ferrari? - czytaj tutaj ?