Slaven Bilić chce być trenerem Celtiku

Chorwacki trener Slaven Bilić jest zainteresowany posadą trenera Celtiku Glasgow. W poniedziałek z prowadzenia zespołu zrezygnował Gordon Strachan. Piłkarzem Celtiku jest Artur Boruc.

- Slaven jest z pewnością gotowy do rozmów z Celtikiem, ale na razie nie słyszeliśmy żadnej propozycji - mówi agent trenera Rudi Vata. Bilić jest aktualnie trenerem reprezentacji Chorwacji, z którą zaliczył bardzo udany występ na Euro 2008. Były piłkarz m.in. West Ham i Evertonu jest znany z charyzmy i mocnego charakteru. Szybko zdobył uznanie jako szkoleniowiec, choć praca z kadrą Chorwacji (najpierw młodzieżową) jest jego jedynym doświadczeniem trenerskim. Kibice w Chorwacji uwielbiają Bilicia, ale ten już zapowiedział, że po eliminacjach do MŚ w RPA.

- Interesują go nowe wyzwania - podkreśla Vata. - Uważa, że może wprowadzić Celtic na wyższy poziom. Będziemy czekać i zobaczymy.

Strachan zrezygnował po nieudanym dla Celtiku sezonie, w którym klub przegrał mistrzostwo Szkocji. Jako swojego następcę Szkot namaścił trenera Motherwell Marka McGhee. Innymi kandydatami są Owen Coyle i Tony Mowbray.

Piłkarze mCeltiku jest Artur Boruc, a od lipca także Łukasz Załuska.

Strachan odchodzi z Celtiku - czytaj tutaj ?