Podium dla pływaków Kormorana

Siedem medali - cztery srebrne oraz trzy brązowe - zdobyli zawodnicy Kormorana Olsztyn na mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na podium rywalizacji seniorów stanęli: Krzysztof Pielowski (dwa srebrne medale na 800 i 1500 m oraz brąz na 400 m - wszystko stylem dowolnym) oraz olsztyńska sztafeta, w której wystąpili: Krzysztof Pielowski, Bartosz Hura, Paweł Gilski oraz Krzysztof Piekut (trzecie miejsce w wyścigu 4x200 m stylem dowolnym). Wśród olsztyńskich młodzieżowców najlepszy był Paweł Gilski (srebro na 400 i 1500 m oraz brąz na 800 m stylem dowolnym). Blisko medalu był również Krzysztof Piekut, który dwukrotnie zajął piąte miejsce (na 400 i 1500 m stylem dowolnym).

Celem olsztyńskiej ekipy było jednak przede wszystkim zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa Europy juniorów (w lipcu w Pradze). Stolicę Warmii i Mazur będą reprezentować: Krzysztof Pielowski, Bartosz Hura, Sylwester Borowicz-Skoneczny oraz Mateusz Pacholczyk. - Jeszcze nigdy naszego klubu na takiej imprezie nie reprezentowało aż tylu zawodników - mówi Jacek Puciło, trener Kormorana. - Mam nadzieję, że do lipca wyniki, które osiągnęli ci czterej zawodnicy, będą jeszcze lepsze i w Pradze powalczymy o medale.

W najbliższych miesiącach zawodników Kormorana czekają również mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych, mistrzostwa Europy juniorów w Pradze oraz mistrzostwa świata w Rzymie. W najbliższy piątek na basenie w Olsztynie (ul. Głowackiego) odbędą się korespondencyjne mistrzostwa Polski 10- i 11-latków.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.