F1: Williams złamał solidarność drużyn i złożył aplikację

Zaledwie dobę po wysłaniu listu, w którym wszystkie zespoły domagają się porzucenia przez FIA pomysłów regulaminowych na sezon 2010, ekipa Sir Franka Williamsa złożyła swoją aplikację do przyszłorocznych mistrzostw świata, co jest równoznaczne z akceptacją nowych przepisów

O Formule 1 czytaj na F1.pl ?

Wczoraj wszyscy członkowie Stowarzyszenia Zespołów F1 (FOTA) wystosowali do prezydenta Maxa Mosleya pismo, w którym zagrozili, że jeśli Międzynarodowa Federacja Samochodowa nie wycofa się ze swoich pomysłów budżetowych (opcja startów z kontrolowanymi budżetami na poziomie 40 mln funtów), to oni nie prześlą aplikacji do mistrzostw świata w 2010 roku.

Dzisiaj Williams potwierdził jednak złożenie aplikacji. Według dyrektora zarządzającego Williamsa Adama Parra nie oznacza to, że stajnia z Grove wyłamuje się z szeregów stowarzyszenia. - Jedność FOTA jest dla nas priorytetem - oznajmił Parr . - Posiadamy jednak kontrakt z FOM i FIA na lata 2008-2010. Otrzymaliśmy pełną zapłatę za nasze starty, więc czujemy się moralnie i prawnie zobowiązani do pozostania w przyszłości w Formule 1.

W tym tygodniu pozostali członkowie FOTA spotkają się, aby zdecydować, czy zgłosić się do przyszłorocznych mistrzostw świata. Wyznaczony przez FIA termin upływa w piątek (29 maja).

Kto ma rację w sporze F1 kontra Ferrari i inne teamy? Sprawdź się na torze F1 >

Więcej o: