Tomasz Lisowicz wygrał wyścig Szosami Zagłębia

Kolarze grupy CCC Polsat zdominowali rywalizację na rundach wokół sosnowieckiego Parku Sieleckiego w niedzielne popołudnie. Zawodnicy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, którzy jako jedyni spośród polskich drużyn zawodowych stawili się w stolicy Zagłębia w najsilniejszym składzie, wygrali wszystkie punktowane okrążenia i zajęli sześć pierwszych miejsc!

Przez większość dystansu (34 uczestników wyścigu głównego miała do przejechania 30 okrążeń po 2.3 kilometra) prowadziła trójka: Krzysztof Jeżowski, Piotr Zieliński i Łukasz Bodnar (zajęli odpowiednio drugą, trzecia i czwartą pozycję), ale zwyciężył Tomasz Lisowicz, który dojechał do swoich kolegów w połowie wyścigu i zdążył uzbierać najwięcej punktów (w sumie 36). - Właśnie taką taktykę ustaliliśmy. Zwykle pomagam sprinterom. Dzisiaj oni mi się odwdzięczyli i pozwolili wygrać - tłumaczył zwycięzca.

Wśród kobiet nie miała sobie równych Bogumiła Matusiak (Tramwajarz-Primus Łódź). Najbardziej utytułowana polska zawodniczka, która w niedzielnym wyścigu ścigała się m. in. ze swoją... córką Katarzyną, zdecydowanie wyprzedziła Eugenię Bujak (Zagłębie Sosnowiec) i Monikę Krawczyk (Kolejarz Częstochowa).