Cristiano Ronaldo: Manchester to mój dom, Ferguson jest jak ojciec

- Manchester United jest moim domem. Tu jest moje serce, to tutaj chcę grać. Szef wierzy w zespół i ja też. Od kiedy dołączyłem do United był dla mnie jak drugi ojciec - powiedział w sobotę o Aleksie Fergusonie Cristiano Ronaldo, odcinając się od plotek o swoim odejściu do Realu Madryt

Manchester gra rezerwami ?

Cristiano Ronaldo po raz pierwszy tak dosadnie zapowiedział, że w przyszłym sezonie pozostanie w obecnym klubie.

- Zostaję w Manchesterze United - powiedział w sobotę wieczorem portugalski skrzydłowy. - Zadowolony z tej deklaracji jest trener "Czerwonych Diabłów" Sir Alex Ferguson, który stwierdził, że Ronaldo nigdy nie wykazywał chęci odejścia.

Na temat odejścia Portugalczyka do Realu Madryt było bardzo głośno już od dwóch lat. Ostatnie doniesienia sugerowały nawet, że kontrakt jest już dopięty, a zawodnik wybrał nawet swój numer na koszulce.

- Manchester United jest moim domem - mówił Ronaldo. - Tu jest moje serce, to tutaj chcę grać. Szef wierzy w zespół i ja też. Od kiedy dołączyłem do United był dla mnie jak drugi ojciec. Ludzie ciągle coś mówią i wymyślają, ale to jest mój dom i tutaj chcę grać - powtórzył na zakończenie.

- Real nawet nie próbował się z nami skontaktować - powiedział też Ferguson.

Madrytczycy na razie zajęci są jednak wybieraniem nowego prezydenta klubu. Juan Onieva, który wycofał w sobotę swoją kandydaturę, również napomknął o istnieniu przedwstępnej umowy z Ronaldo, czego dokonać miał poprzedni prezydent Ramon Calderon. Nowy prezydent zostanie wybrany 14 czerwca i wtedy określone zostaną też cele wicemistrzów Hiszpanii.

Z Manchesteru odejdzie za to najprawdopodobniej Carlos Tevez.

W środę Anglicy zmierzą się z Barceloną w finale Ligi Mistrzów. Transmisja na żywo tradycyjnie w Sport.pl.

Onieva wycofał się z wyborów ?

Więcej o: