Andrzej Gmitruk o walce Adamek - Gunn

11 lipca podczas gali w Newark Tomasz Adamek w swojej drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF skrzyżuje rękawice z 35-letnim Amerykaninem Bobby Gunnem. Wieloletni trener "Górala" Andrzej Gmitruk póki co powstrzymuje się od pełnej oceny atutów "Celtyckiego Wojownika".

Gunn rywalem Adamka ?

- Słyszałem, że będzie walka z Gunnem, ale nie miałem okazji potwierdzić tej informacji i szczegółowo porozmawiać o tym z Tomkiem.- przyznaje w rozmowie z bokser.org szkoleniowiec- Tak naprawdę muszę sobie przypomnieć, co to za zawodnik. Pamiętam, że walczył o pas WBO z Enzo Maccarinellim i nie wypadł tam za dobrze. Jeśli kontrakt na walkę zostanie podpisany, pod koniec przyszłego tygodnia chcę lecieć do Stanów. Plan cyklu treningowego mam już rozpisany. Przygotowania mają potrwać około 4 tygodni. Niebawem przyjrzę się temu zawodnikowi dokładnie i wtedy ustalimy taktykę na lipcową walkę.

Gmitruk potwierdza, że chciałby, aby podczas gali w Newark zaboksowali również pięściarze prowadzonej przez niego grupy O'Chikara Gmitruk Team:

- Chcę zabrać do Ameryki Piotra Wilczewskiego i oczywiście Mateusza Masternaka. Cały czas pracuję nad tym, by obaj wystąpili w lipcu u boku Tomka Adamka.

Więcej o boksie w portalu bokser.org ?

Więcej o: