Rewelacyjna forma łódzkiego pływaka

Pierwsze dwa dni mistrzostw Polski w pływaniu przyniosły reprezentantom naszego województwa cztery medale. Złoto na 400 metrów stylem zmiennym zdobył Mateusz Matczak.

Zawodnik łódzkiej Trójki przepłynął dystans w czasie 4.14,12, ustanawiając nowy rekord Polski. Poprzedni był o ponad trzy sekundy gorszy i należał do Pawła Korzeniowskiego, który w Ostrowcu musiał zadowolić się srebrnym medalem. Matczak popłynął także o ponad osiem sekund szybciej od minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Rzymie. Minimum wypełnił także Krzysztof Jankiewicz z Nawy Skierniewice, który wywalczył srebro na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym (55.51). To nowy rekord Polski juniorów. Trzecie miejsca zajęły Aleksandra Urbańczyk (Trójka) na 50 metrów stylem dowolnym i Ewa Ścieszko (Start Łódź) na 50 metrów stylem klasycznym.