Wasilewski po raz drugi, Boruc po raz czwarty?

Artur Boruc walczy z Celtikiem o mistrzostwo Szkocji, Marcin Wasilewski z Anderlechtem o tytuł w Belgii. Wszystko rozstrzygnie się w ten weekend

Dla Boruca byłby to czwarty tytuł z rzędu. Ale na kolejkę przed końcem jego Celtic traci do prowadzącego Glasgow Rangers dwa punkty. Mistrzostwo zdobędzie, jeśli w niedzielę pokona Hearts, a Rangers nie wygra z Dundee United. W bramce Dundee stanie Łukasz Załuska, który od nowego sezonu będzie graczem Celticu. - Mogę zostać bohaterem dwóch klubów jednocześnie. W razie remisu United zapewni przecież sobie awans do Ligi Europejskiej - mówi Załuska.

Na Celtic Park ten 27-latek ma być rywalem dla Boruca. Latem ma także przyjść Dominic Cervi. Bramkarz reprezentacji USA był na testach w Celticu już we wrześniu, ale choć bardzo się spodobał, nie dostał pozwolenia na pracę. Kilka tygodni temu przyznano mu włoskie obywatelstwo i już go nie potrzebuje. - Wkrótce podpiszemy kontrakt - mówi.

W Belgii Wasilewski walczy o swój drugi tytuł. W niedzielę Anderlecht zagra drugi baraż o mistrzostwo ze Standardem Liege. W Brukseli był remis 1:1.

Piłka w telewizji

Sobota: Bayern - Stuttgart 15.30 (SportKlub); Rubin Kazań - Lokomotiw Moskwa 16.55 (Polsat Sport); Barcelona - Osasuna 20.55 (Canal+ Sport 2). Niedziela: Milan - Roma 14.55 (Canal+ Sport); Hull City - Manchester United 16.55 (Canal+ Sport); Aston Villa - Newcastle 16.55 (Canal+ Sport 2); Standard Liege - Anderlecht 20.30 (SportKlub).

Mecz o mistrzostwo Belgii na remis - czytaj tutaj ?