Jednak będzie walka Tomasz Adamek - Bernard Hopkins?

- Walka Tomasza Adamka z Bernardem Hopkinsem jest dobrą propozycją i rozmawiamy o niej - powiedział prezydent stacji HBO Ross Greenburg. Pojedynek miałby się odbyć na początku 2010 r.

Wcześniej walkę zaplanowano na 10 lipca. Miała być hitem sezonu i największym wydarzeniem w karierze polskiego mistrza świata wagi juniorciężkiej wersji IBF. Amerykanin sam wyzwał Polaka do pojedynku po jego walce z Johnathonem Banksem. Ale rozmowy się urwały.- Hopkins zaproponował pół miliona dolarów. Ktoś może uznać, że to dużo pieniędzy, ale ja uważam, że ze strony Hopkinsa to oszukańcza oferta, gdy na stole jest ponad 6 mln dol. - mówił Ziggi Rozalski, współpromotor polskiego pięściarza.

Zamiast walki z legendarnym Hopkinsem Polak miał walczyć Mattem Godfreyem. Tym pojedynkiem nie była jednak zainteresowana żadna telewizja. Prawdopodobnie Adamek zmierzy się z więc z mało znanym Bobbym Gunnem.

Do walki z Hopkinsem może dojść najwcześniej na początku przyszłego roku.

'Diablo' Włodarczyk dla Sport.pl: mógłbym walczyć z Adamkiem, choć byłoby szkoda! Tomasz Adamek: Matt Godfrey albo Bobby Gunn - czytaj tutaj >

Więcej o: