Ecclestone grozi Ferrari sądem

Bernie Ecclestone, szef Formuły 1, może wnieść sprawę do sądu przeciwko Ferrari, jeśli Włosi zrealizują swoją groźbę i wycofają się ze startów w przyszłorocznym sezonie.

Ecclestone powiedział, że liczy na to, iż stajnia z Maranello będzie respektowała postanowienia umowy z FIA i FOM (Formula One Management) podpisanej przez Ferrari oraz kilka innych zespołów w styczniu 2005 roku. Ecclestone podkreślił, że wiąże ich ona z Formułą 1 do końca sezonu 2012.

- My zawsze honorujemy nasze kontrakty - powiedział szef FOM. - Oczekuję, że wszystkie teamy, które podpisały z nami umowę będą ją respektowały. Tego samego oczekujemy po Ferrari. Oni mówią, że chcą odejść. My odpowiadamy, iż liczymy na to, że będą honorowali własny kontrakt.

Ecclestone ponoć zagroził listownie szefowi Ferrari Luce di Montezemolo, że jeśli stajnia zerwie kontrakt lub złamie warunki umowy, będzie musiała zwrócić ogromne sumy pieniędzy otrzymanych z tytułu praw telewizyjnych.

W piątek szefowie zespołów zrzeszeni w FOTA mają się spotkać na jachcie Flavio Briatore, żeby przedyskutować alternatywne propozycje zmian budżetowych do tych przedstawionych przez FIA.

Więcej o Formule 1 czytaj w serwisie F1.pl ?