SPORT W SKRÓCIE

Zmiany w terminarzu

PIŁKA NOŻNA. Nie 31 maja (jak pierwotnie planowano), ale 3 sierpnia swoje spotkanie z Pilicą w Białobrzegach rozegrają piłkarze Radomiaka 1910 SA. Termin, który został zmieniony przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wynika z faktu, że w niedzielę 31 maja w Białobrzegach przebywać będzie z wizytą prezydent RP Lech Kaczyński. Z kolei zmianie uległa godzina rozpoczęcia spotkania Zielonych z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozpocznie się 27 maja o godz. 18, a nie o 17. Ponadto zarząd Radomiaka na ten pojedynek postanowił obniżyć ceny biletów na 5 zł.

Szkolenie trenerów

PIŁKA NOŻNA . Jak podaje strona internetowa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej 8 czerwca o godz. 16 na obiektach warszawskiej Agrykoli odbędzie się kursokonferencja dla trenerów i instruktorów piłki nożnej. ROZPN organizuje w tym dniu wyjazd na szkolenie, którego koszt wynosi 15 zł. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z biurem okręgu (364 74 94) do 29 maja w celu rezerwacji miejsc.

Triumf Wędzonki

TENIS. Reprezentantka radomskiego Returnu Karolina Wędzonka okazała się bezkonkurencyjna podczas Ogólnopolskiego Turnieju Juniorek, który odbył się Łęcznej. 18-letnia reprezentantka Returnu na kort powróciła po dłuższej przerwie i od razu okazała się najlepsza w Ogólnopolskim Turnieju juniorek, wygrywając całe zawody zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. - Karolina ostatnio mało trenowała, bo zaledwie dwa razy w tygodniu. Dlatego sukces jaki odniosła jest sporą niespodzianką - poinformował Jan Błaszczyk prezes klubu.

Wyniki: gra singlowa: Wędzonka - Małgorzata Kuczera (Górnik Łęczna) 6:1, 6:2, Wędzonka - Anna Żyłka (MKT Łódź) 6:3, 7:6, Wędzonka - Klaudia Piątek (Avia Świdnik) 6:3, 6:0, Finał: Wędzonka - Kinga Kurczbuch (NST Lublin) 6:1, 4:6, 7:5. Gra podwójna - Wędzonka/Klaudia Piątek - Dominika Wójcik/Karina Gmurkowska (Górnik Łęczna) 6:1, 6:2, Wędzonka/Piątek - Kuczera/Natalia Kowalik (Górnik Łęczna) 6:2, 6:1, Finał: Wędzonka/Piątek - Żyłka/Agata Kowalczuk (Pogoń Siedlce) 6:2, 6:3.