Piłkarki Czwórki lepsze od Granatu

PIŁKA NOŻNA KOBIET. O miłą niespodziankę postarały się zawodniczki Czwórki Radom. W przedostatniej kolejce drugiej ligi radomianki pokonały na wyjeździe Granat Skarżysko

W rundzie jesiennej gospodynie pewnie uporały się z Granatem w Radomiu. Jednak kilka dni później rywalki Czwórki otrzymały walkower, bowiem w składzie podopiecznych Wojciecha Pawłowskiego zagrała nieuprawniona zawodniczka.

Choćby dlatego radomianki chciały udowodnić Granatowi, że są zespołem lepszym. Z powodu plagi kontuzji Czwórka wystąpiła w Skarżysku poważnie osłabiona. Wśród nieobecnych znalazły się dwie bramkarki: Marlena Kowalczyk i Katarzyna Małecka. Ich miejsce z konieczności zajęła Magdalena Trybuła - nominalna obrończyni. Pierwszy gol padł w 30. minucie, kiedy do siatki gospodyń trafiła Ewelina Nowakowska. Napastniczka radomskiego zespołu skutecznie dobiła piłkę wypuszczoną z rąk przez bramkarkę rywalek. Po zmianie stron przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji. Po godzinie gry w dogodniej sytuacji znalazła się Aleksandra Zielińska, która nie miała problemów ze zdobyciem gola. - Na Olę zawsze możemy liczyć. Wiosną w każdym spotkaniu wpisywała się na listę strzelczyń - cieszył się trener Pawłowski.

Granat Skarżysko-Kamienna - Czwórka Radom 0:2 (0:1): Nowakowska, Zielińska

Czwórka: Trybuła - Mędrek, Gierczak, Sikora, Wójtowicz, Płokita, Barańska, Jarosz (86. Stanik), Jaworska (88. Tabor), Nowakowska, Zielińska.

Inne mecze 13. kolejki: TKKF Starówka Nowy Sącz - Moravia Morawica 8:2, Wanda Kraków - Bronowianka Kraków 1:6, Naprzód Sobolów - Spartakus Daleszyce 3:1

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.