SPORT W SKRÓCIE

SIATKÓWKA

Ostatnie pożegnanie . W środę o godz. 12.15 na warszawskim cmentarzu na Powązkach odbędzie się pogrzeb byłego trenera siatkarzy KS Nysa Jerzego Salwina. Szkoleniowiec prowadził nyski zespół w 2001 i 2004 roku, gdy ten występował w siatkarskiej ekstraklasie. Poza Nysą trener Salwin pracował także m.in. w Stali Szczecin, tunezyjski Esperance Tunis, Legii Warszawa, czy Polskiej Energii Sosnowiec. Salwin zmarł w ubiegłą sobotę w Warszawie, w wieku 57 lat.

BADMINTON

15 miejsce Polski . Troje badmintonistów Technika Głubczyce wystąpiło w turnieju Sudirman Cup, czyli mistrzostwach świata drużyn mieszanych, które odbyły się w chińskim Kantonie. W rozgrywkach grupowych reprezentacja Polski przegrała z Holandią 2:3, pokonała Rosję 3:2 i ponownie przegrała z Singapurem 2:3, zaś w meczu decydującym o 15 pozycji i utrzymaniu w drugiej dywizji światowej pokonała Francję 3:0. Świetną formę zaprezentował głubczycki singlista Przemysław Wacha, który ograł kolejno Holendra Dicky Palayama 2:1, Rosjanina Vladimira Ivanova 2:0, Singapurczyka Yangzhao Chena 2:1, oraz Francuza Matthieu Lo Yi Pinga 2:0. Wszystkie trzy swoje spotkania, zarówno w singlu, jak i deblu, przegrały z kolei badmintonistki Technika Natalia Pocztowiak i Agnieszka Wojtkowska.

HOKEJ NA ŁYŻWOROLKACH

Jeden zamiast sześciu . Tylko jedno spotkanie, z sześciu zaplanowanych, doszło do skutku podczas pierwszego turnieju ligowego grupy południowej o mistrzostwo Polski 2009, który odbył się w niedzielę na Toropolu. Powodem odwołania pięciu pozostałych meczów była słaba frekwencja uczestników. Do Opola nie zdołała dotrzeć bowiem ekipa Globusa Lublin, zaś Kobra Brwinów 2 Sosnowiec nie została dopuszczona do gry z powodu braku ważnych książeczek zdrowia. W tej sytuacji oba zespoły zostały ukarane walkowerami (0:5), zaś gospodarze i obrońcy tytułu sprzed roku Marsjanie Opole zagrali jedynie pojedynek z Ponidziem Busko Zdrój, który wygrali 6:1.