Trener Auxerre: Jeleń pierwszoplanową postacią

PRZEGLĄD PRASY. - Stał się pierwszoplanową postacią w naszym zespole, a ostatnio przedłużył umowę z Auxerre, to musiało wpłynąć na jego samopoczucie. Ważne też, że poznałem dobrze Irka i wiem jakie są jego potrzeby - o Ireneuszu Jeleniu mówi w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", jego trener Jean Fernandez.

Po znakomitym występie polskiego napastnika w meczu z PSG, trener Auxerre przyznaje, że przesunięcie piłkarza z prawego skrzydła na środek ataku bardzo służy jego dyspozycji. Jego zdaniem Irek lepiej radzi sobie w napadzie, a gdy jest w formie, to nie ma dla niego znaczenia na jakiej pozycji występuje. - W Auxerre jest Jeleń i reszta zawodników - przyznał Hernandez.

Szkoleniowiec nie ukrywa, że bardzo nalegał aby Jeleń podpisał nowy kontrakt we francuskim klubie. Przyznał, że prezes musiał włożyć sporo wysiłku, aby usatysfakcjonować Polaka. Mimo to, Hernandez ma świadomość, że w przyszłości może on odejść do lepszego klubu, w którym na pewno by sobie poradził. Na chwilę obecną wierzy jednak, że Irek dotrzyma zobowiązań i będzie grał w Auxerre.

O cudownym golu Jelenia w Paryżu - czytaj tutaj ?