Komplet punktów piłkarek Zamłynia

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Konsekwencja w grze do ostatnich minut spotkania okazała się kluczem do zwycięstwa piłkarek Zamłynia Radom. Podopieczne Andrzeja Pluty wystąpiły po raz ostatni przed własną publicznością w obecnym sezonie i zwyciężyły 2:1 zespół KS-u Michałowo.

Początek spotkania należał do piłkarek Zamłynia, które swoją przewagę udokumentowały bramką w 33. minucie. Indywidualna akcja Klaudii Kacprzak, która ładnym strzałem zaskoczyła bramkarkę gości, dała prowadzenie naszemu zespołowi. Skromną zaliczkę radomianki utrzymały do przerwy i schodziły do szatni z jednobramkową przewagą. Po zmianie stron rywalki postawiły dosyć trudne warunki, nie zamierzając zakończyć konfrontacji bez jakiejkolwiek zdobyczy. Rywalki nękały nasz zespół groźnymi kontrami, a po jednej z nich w 65. minucie zdołały wyrównać stan rywalizacji. Niestety, przy tej akcji wyraźnie zaspała defensywa radomskiego zespołu. Podopieczne Andrzeja Pluty od tego momentu za wszelką cenę starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak długo nie potrafiły trafić do siatki przeciwniczek. Sztuka ta wreszcie udała się Aleksandrze Janickiej, która w ostatniej minucie meczu przytomnie skierowała futbolówkę do bramki Michałowa. Szczęśliwe zwycięstwo zamłynianek pozwoliło na awans naszego zespołu na trzecią pozycję w ligowej tabeli. - Konsekwencja w grze do ostatniego gwizdka dała nam trzy punkty. Dziewczęta dały się zaskoczyć, ale od momentu utraty bramki wyraźnie dominowały. Szereg akcji w końcówce meczu przyniósł pożądany efekt. Zwycięstwo cieszy, zwłaszcza że rywalki postawiły ciężkie warunki. Mimo że zajmują ostatnią pozycję w tabeli, to walczyły dzielnie - mówił trener Zamłynia.

Zamłynie Radom - KS Michałowo 2:1 (1:0): bramki dla Zamłynia: Kacprzak (33.), Janicka (89.).

Zamłynie: Maciąg - Kacprzak, Żak, Podsiadła, Aszkiełowicz, Madejska, Marcinkowska, Janicka, Jurczak, Zychla, Kutera oraz Wieczorek, Różalska.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: GKS Górnik Łęczna - TS Mitech Żywiec 1:3, MUKS Tomaszów Mazowiecki - KS Podgórze Kraków 3:0, FC Katowice - KKS Czarni Sosnowiec 0:1.