Po wybryku kiboli Górnika Zabrze: Czarny dzień polskiej piłki, akt terroru

Dziennikarze Sport.pl i "Gazety Wyborczej" Paweł Czado i Michał Szadkowski zgodnie uważają, że zachowanie kiboli Górnika Zabrze, którzy podczas treningu otoczyli swoich piłkarzy i przeprowadzili z nimi "męską rozmowę", to nic innego jak akt terroru. - Została naruszona granica, która nie powinna była zostać przekroczona - komentuje Paweł Czado.

Grupa stu szalikowców przerwała w piątek trening piłkarzy Górnika Zabrze. Zaskoczony trener Henryk Kasperczak odszedł na bok, a zawodnicy wysłuchali ostrej reprymendy. Potem upokorzeni musieli włożyć na siebie koszulki z hasłem "Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierdalać ".

Zdaniem dziennikarzy Sport.pl i "Gazety Wyborczej" wybryk kiboli Górnika to czarny dzień, dla zabrzańskiego klubu.

- Myślałem, że 13 maja będzie najgorszym dniem dla śląskiego futbolu w tym beznadziejnym 2009 roku. Zostałem wyprowadzony z błędu już po dwóch dniach: 15 maja jest niestety znacznie gorszy. Oczywiście rozumiem, że zabrzańscy kibice mają prawo czuć się rozżaleni słabymi wynikami drużyny, wściekli na zawodników, który zarabiają mnóstwo pieniędzy, a ich pensja może przeciętnego człowieka przyprawić o zawrót głowy. Ale zastraszanie w miejscu pracy?! Dziś została naruszona granica, która nie powinna była zostać przekroczona - komentuje Paweł Czado

Z kolei Michał Szadkowski nazywa zachowanie fanów Górnika aktem terroru.

- Polski futbol został sprowadzony na ziemię. W błocie utytłali go, uważający się za kibiców, bandyci, którzy sterroryzowali piłkarzy Górnika Zabrze. Za kibiców uważa ich także Jędrzej Jędrych. Prezes Górnika widząc jak jego pracownicy są zastraszani zamiast wezwać policję, zajął się usprawiedliwianiem chuliganów. Ludzie, którzy przyszli dziś na trening zabrzan mają tyle wspólnego z kibicami ile Jędrych z szefem wielkiej firmy, jaką chce być Górnik - uważa Michał Szadkowski.

Na oficjalnej stronie Górnika Zabrzezdarzenie zostało zatytułowane: "Męskie rozmowy na treningu".

Kibole Górnika otoczyli piłkarzy: "Nie wystarczy się starać trzeba zap..." ?