Kadeci mogą wziąć rewanż za porażki juniorów

SIATKÓWKA. Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni poznali grupowych rywali w finałowym turnieju mistrzostw Polski kadetów

Podział na grupy turnieju z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w kraju w tej kategorii wiekowej ustalił wydział rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nastąpiło to zgodnie z kalendarzem rozgrywek sezonu 2008/2009 oraz na podstawie wyników zakończonych podczas minionego weekendu zawodów półfinałowych. Radomianie trafili do grupy A, gdzie oprócz nich zagrają jeszcze: Delic-Pol Norwid Częstochowa, Skra Bełchatów i Metro Warszawa. W grupie B rywalizować będą: KS Jastrzębie Borynia, Gwardia Wrocław, Resovia Rzeszów i MMKS Kędzierzyn-Koźle. Ciekawostką podziału na grupy jest to, że w niedawnym finale MP juniorów siatkarze RCS-u Czarni także rywalizowali z graczami z Częstochowy i Bełchatowa. Wówczas rywale radomian okazali się lepsi i to oni ostatecznie walczyli o medale. Zatem podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego będą mieli okazję do rewanżu w meczach ze Skrą i Delic-Polem za porażki z tymi zespołami ich starszych kolegów z Czarnych.

Finałowe zmagania kadetów odbędą się w dniach 27-31 maja. Wyboru organizatora imprezy władze siatkarskiej centrali dokonają na początku przyszłego tygodnia. Do 17 maja zainteresowane kluby mogą bowiem zgłaszać oferty organizacji turnieju.