Bundesliga: Liderzy wygrywają, Jacek Krzynówek asystuje

Wtorek był w Bundeslidze dniem należącym do faworytów. Łatwo rywali pokonał lider z Wolfsburga, który pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Ciągle za wygraną nie dają jednak piłkarze Bayernu Monachium, którzy równie łatwo pokonali Bayer Leverkusen. W innych meczach grali Łukasz Piszczek, Jacek Krzynówek i Jakub Błaszczykowski, ale wyróżnił się tylko ten pierwszy.

W najbardziej zaciętym pojedynku Hannover 96 Jacka Krzynówka pokonał Karlsruher SC 3:2. Polak znakomicie spisał się przy drugim golu, dzięki jego asyście Mikael Forssell z łatwością wbił piłkę do bramki.

Jakub Błaszczykowski nie miał wiele do powiedzenia w starciu z liderem Bundesligi, zespołem Wolfsburga. Naszego zawodnika w 77. minucie meczu zmienił Florian Kringe. Dzięki dwóm golom Edina Dzeko i jednemu trafieniu Grafite, Wolfsburg obronił pozycję lidera w lidze. Po 32 kolejkach nadal ma tyle samo punktów, co drugi w tabeli Bayern.

Na trzecim miejscu Hertha Berlin, która we wtorek rozprawiła się z Koeln. 90 minut w obronie gości zagrał Łukasz Piszczek. Po bramkach Cicero i Ebert piłkarze Luciena Favre wygrali 2:1 i na dwie kolejki przed końcem mają ledwie punkt straty do prowadzącej dwójki.

Louis van Gaal: Pasowałbym do Bayernu - czytaj tutaj ?