Sport w skrócie

ŻUŻEL. Woodward liderem

W meczu angielskiej Elite League zespół The Lakeside Hammers pokonał przed własną publicznością Eastbourne Eagles 57:36. W drużynie gości wystąpiło dwóch obcokrajowców Marmy Hadykówki Rzeszów. Australijczyk Cameron Woodward uzyskał 12 punktów (1, w, 1, 6, 3, 1), a Czech Lukas Dryml dodał osiem oczek (1, 1, 3, 1, 2).

SIATKÓWKA

Finał dla kadetów AKS Resovii

Kadeci AKS Resovii, którzy niedawno jako ekipa Podkarpacia wygrali ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, po raz kolejny odnieśli spory sukces. Podopieczni trenera Artura Łozy wygrali półfinałowy turniej mistrzostw Polski kadetów, który rozgrywany był w Pile.

Resoviacy awans do finału zapewnili sobie już po dwóch meczach, pokonując kolejno AZS UWM Olsztyn 3:0 i Delic Pol Częstochowa 3:1. W ostatnim spotkaniu turnieju ograli dodatkowo gospodarzy 3:2.

W finałowym turnieju, który odbędzie się pod koniec maja, rzeszowscy kadeci zagrają w grupie B z Gwardią Wrocław, MMKS-em Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębiem Borynia. W grupie A rywalizować będą Czarni Radom, Skra Bełchatów, Metro Warszawa i Delic Pol Norwid Częstochowa.

... i kadetek MKS V LO Rzeszów

Do dobrego występu kadetów AKS Resovii dostosowały się także kadetki MKS-u V LO Rzeszów, które w Bielsku-Białej także wywalczyły awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski. Młode siatkarki z Rzeszowa pokonały 3:0 Legionovię Legionowo i 3:1 Orła Malbork. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie uległy jednak gospodyniom - Aluprofowi Bielsko-Biała 2:3, mimo że po dwóch setach prowadziły już 2:0.

Ostatecznie zajęły drugie miejsce i awansowały do finału, gdzie w grupie B ich rywalkami będą Sparta Warszawa, Pałac Bydgoszcz i UKS Krzanowice. W grupie A zagrają Aluprof, MOS Opole, Gedania Gdańsk i Gwardia Wrocław.

Gospodarze zarówno turnieju finałowego kadetów jak i kadetek nie są jeszcze znani.