Trójka w finałach

ŁUCZNICTWO. Troje radomskich zawodników wywalczyło awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie

Młodzi radomianie uzyskali kwalifikacje, zajmując miejsca w czołowej czternastce I rundy Pucharu Polski juniorów młodszych. Imprezę rozegrano w Żołędowie koło Bydgoszczy i początkowo przepustki na olimpiadę mieli uzyskiwać najlepsi w rundach eliminacyjnych. Później okazało się, że przy podziale miejsc w finałach OOM będą decydowały tzw. rundki finałowe.

Na łuczniczych torach Żołędowa najlepiej z radomian spisała się jedyna reprezentantka Łuczniczego Klubu Sportowego Radom - Joanna Gorczyca. Podopieczna Iwony Trześniewskiej po kwalifikacjach i rundach finałowych została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Lokaty na wagę promocji do finałów OOM wystrzelało także dwóch łuczników Sokoła Radom. Mowa o Krzysztofie Rdzanku, który ostatecznie zajął dziesiąte miejsce oraz Pawle Pietraszewskim - trzynasta lokata.

W pierwszej rundzie krajowego pucharu wystąpili także inni przedstawiciele radomskiego Sokoła. Jednak Małgorzata Pietrzyk i Sylwia Zgrzelik odpadły już po pierwszych przejściach w rundzie finałowej. Z kolei ich klubowy kolega Daniel Walaszek nie zdołał przebić się do fazy pucharowej.

Drużynowo w zmaganiach dziewcząt i chłopców ekipy Sokoła odpadały w pierwszej rundzie konkursu. - Z moich zawodników słowa uznania należą się Rdzankowi, który po eliminacjach zajmował odległe miejsce. Ostatecznie zdołał awansować na dziesiątą pozycję - mówiła trenerka Sokoła Renata Grunt.