Brytyjskie media: Fabiański oceniony nisko

Polski bramkarz znów wystąpił w pierwszym składzie Arsenalu, w derbowym meczu z Chelsea i znów wpuścił 4 gole, jak w niedawnym meczu z Liverpoolem.

Fabiański puszcza cztery. Na Z czuba.tv ?

Portal kibiców Arsenalu "thegunninghawk.com" ocenił Polaka nisko. Ocenę 4 uzasadniono - "czasem jest błyskotliwy, czasem nie. Jeśli nie jest, gra okropnie. Tak jak w meczu z Chelsea".

Na stronie internetowej "Guardiana" komentator zauważa, że Polak nie zachował się najlepiej przy drugiej bramce dla Chelsea strzelonej przez Anelkę, gdy "wstrząśnięty" nie sięgnął piłki uderzonej z ponad 30 m. Zrehabilitował się jednak broniąc strzał napastnika gości na kilka minut przed przerwą.

W relacji "Timesa" można przeczytać pochwałę gry Arsenalu który miał wiele okazji do strzelenia gola. Piłka przy strzale Anelki "była poza zasięgiem Fabiańskiego". Autor nie wini Polaka za trzeciego gola dla Chelsea - samobójczego gola Kolo Toure.

Jednak serwis Goal.com wystawił Fabiańskiemu jedną z najniższych ocen w drużynie (5 w skali 1-10) między innymi z powodu tego gola. "Był niepewny w interwencjach na przedpolu i zawinił przy samobójczym golu, który właściwie rozstrzygnął mecz. Niepotrzebnie wyszedł daleko od bramki".

Mamy bramkarzy, ale nie w Polsce - czytaj tutaj ?

Więcej o: