Panathinaikos podaje: Jakub Wawrzyniak na dopingu

Oficjalna strona Panathinaikosu Ateny podała, że Jakub Wawrzyniak został złapany na przyjmowaniu dopingu. Stało się to w meczu ze Skodą Xanthi, kilka dni po spotkaniu z San Marino. Przed nim Polak był czysty. Wawrzyniak poprosił o analizę próbki B

25-letni obrońca wpadł 5 kwietnia, po spotkaniu ze Skodą Xanthi. Kilka dni wcześniej wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski. 28 marca grał w spotkaniu z Irlandią Północną, 1 kwietnia z San Marino siedział na ławce rezerwowych.

Po styczniowym transferze do Aten Polak był badany cztery razy. Ostatni raz tydzień przed meczem z Irlandią Północną. Za każdym razem miał wynik negatywny. - Przez ostatni rok kadrowicze byli badani trzy razy i niczego nie wykryto. Nigdy nie mieliśmy żadnych obaw. Lekarze reprezentacji Jacek Jaroszewski i Jerzy Grzywocz pilnują co przyjmują piłkarze - mówi Marta Alf, rzeczniczka kadry.

Nie wiadomo jeszcze, jaki środek wykryto u Polaka. Wawrzyniak w styczniu został wypożyczony z Legii do Panathinaikosu. Grecy mogą go wykupić po sezonie.

Jak Wawrzyniak trafił do Panathinaikosu

Jakub Wawrzyniak urodził się w Kutnie. Ma 25 lat. W latach 1998 - 2001 uczył się grać w piłkę w słynnej szkółce piłkarskiej w Szamotułach.

W połowie sezonu 2003/2004 przeszedł z Błękitnych Stargard Szczeciński do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i wiosną zadebiutował w Ekstraklasie. Po kolejnym sezonie w drugiej lidze przeszedł do Widzewa Łódź, w którym przez dwa sezony grał w Ekstraklasie. 6. grudnia 2006 r. zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Na starcie sezonu 2007/2008 przeszedł do Legii Warszawa

W poprzednim sezonie został wicemistrzem Polski i zdobył z Legią Puchar Polski. Z kadrą Leo Beenhakkera pojechał na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii. Zagrał w meczu z Chorwacją.

Pod koniec stycznia tego roku otrzymał ofertę z Panathinaikosu Ateny. W ciągu kilku godzin przedstawiciele Legii i greckiego klubu ustalili kwotę odstępnego szacowaną na 1,5 mln euro. Następnego dnia Wawrzyniak był już w Grecji ustalając warunki indywidualnego kontraktu. Już 4. lutego zadebiutował w meczu Pucharu Grecji z Panserraikosem.

Fantastyczny gol Błaszczykowskiego w Bundeslidze - zobacz tutaj ?

Więcej o: