Dobrze zaczęli, jeszcze lepiej skończyli

SIATKÓWKA. Półfinałowy turniej w ramach mistrzostw Polski kadetów okazał się popisem RCS-u Czarnych Radom. Radomianie pewnie wygrali trzy pojedynki i z pierwszego miejsca awansowali do finałowej rozgrywki

W imprezie, której organizatorem był MMKS Kędzierzyn-Koźle, podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego nie mieli sobie równych. Oprócz RCS-u Czarnych i gospodarzy o dwa miejsca premiowane awansem do grona ośmiu najlepszych zespołów w kraju walczyli jeszcze gracze Trefla Gdańsk i Dobrego Wyniku Kraków. Radomianie rozpoczęli od zwycięstwa w czterech setach z Dobrym Wynikiem. Jak się później okazało, w tym właśnie meczu siatkarze RCS-u oddali rywalom jedynego seta w imprezie. Następnie kadeci Czarnych wręcz zmiatali kolejnych przeciwników, pozwalając toczyć rywalom wyrównany bój w pojedynczych odsłonach. - Rzeczywiście, nie pozwoliliśmy gdańszczanom na zbyt wiele. Szczególnie dobrze prezentowaliśmy się w polu zagrywki. Celował w tym szczególnie Daniel Ostrowski, który kiedy tylko pojawiał się na zagrywce, punktowaliśmy Trefla całymi seriami - mówił po drugim meczu w Kędzierzynie trener Sitkowski.

Na zakończenie reprezentanci Mazowsza zmierzyli się z gospodarzami i był to pojedynek o pierwsze miejsce w turnieju. Rozgrywka przebiegała pod dyktando radomian, którzy ograli silny skądinąd zespół w trzech setach. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu i wyników. Awans do finałowego turnieju mistrzostw kraju jest sporym sukcesem dla klubu. Graliśmy z mocnymi przeciwnikami, z ważnych dla siatkówki młodzieżowej ośrodków, a mimo to okazaliśmy się zdecydowanie lepsi - powiedział "Gazecie" trener kadetów Czarnych.

Teraz młodych adeptów radomskiego klubu czeka okres kilkunastu dni treningów i występ w turnieju, którego stawką będą medale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Wiadomo już, że impreza zostanie rozegrana 27-31 maja, natomiast miejsce rozegrania zawodów poznamy za tydzień.