Derby Glasgow, czyli Artur Boruc znowu w centrum uwagi

Cztery kolejki do końca sezonu ligi szkockiej. Celtic ma jeden punkt przewagi nad Rangers. Derby Glasgow to najprawdopodobniej decydujący o mistrzostwie kraju pojedynek dwóch najlepszych i najbardziej zwaśnionych w tym kraju drużyn piłkarskich. Początek o 13:30, transmisja w Polsacie Sport.

- Prawdopodobnie dlatego otrzymałem tytuł menedżera roku. Każdy, kto potrafi się ułożyć z Arturem powinien taki tytuł dostać - przyznał gazecie Daily Record Gordon Strachan, trener Celtic. O trudnym charakterze polskiego bramkarza mówi się szczególnie dużo. Jest on najbarwniejszą postacią, która wybiegnie na murawę, a decydujące starcie odbędzie się na stadionie Ibrox należącym do Rangers.

Pojedynki derbowe z udziałem Boruca stają się legendarne. Polak nieustannie manifestuje przed fanami Rangers swoje przywiązanie do wartości wyznania rzymskokatolickiego. Rangers to klub związany z protestancką częścią mieszkańców, w przeciwieństwie do Celtic, którego wspierają katolicy.

Ten sezon jest niezwykle ciężki dla Boruca ze względu na problemy pozaboiskowe, które rzutowały najprawdopodobniej także na jego piłkarską dyspozycję. Bramkarz pobił się w szatni z kolegą z drużyny, rozpoczął nagłaśniany przez bulwarówki romans i popełniał fatalne bramkarskie gafy, jak w meczu reprezentacji Polski z Irlandią Północną.

Derby Glasgow to jeden z niewielu meczów ligi szkockiej, który śledzi cały piłkarski świat. Jest to więc szansa dla Boruca, żeby głośniej było o jego dokonaniach futbolowych niż ciągłych skandalach. Przyszłość Polaka w klubie z Glasgow jest niepewna, zainteresowanie nim nie spada, a chęć pozyskania golkipera wyrażały już Newcastle United i Bayern Monachium.

Celtic wygrywa, dobry występ Boruca - czytaj tutaj ?

Więcej o: