O awans do krajowego finału

SIATKÓWKA. Od piątku kadeci RCS-u Czarnych Radom powalczą o promocję do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej

Półfinał z udziałem radomskiego zespołu odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego zagrają w nim jeszcze: Dobry Wynik Kraków, MMKS Kędzierzyn-Koźle i Trefl Gdańsk. Aby zakwalifikować się do turnieju finałowego, trzeba w półfinale zająć jedno z dwóch czołowych miejsc. Turniej, rozgrywany systemem "każdy z każdym" potrwa do niedzieli. Na inaugurację - w piątkowe popołudnie - kadeci Czarnych zmierzą się z Dobrym Wynikiem. Krakowianie to zespół oparty na brązowych medalistach mistrzostw Polski w kat. młodzików sprzed dwóch lat, zatem już na wstępie graczy trenera Sitkowskiego czeka trudna przeprawa. Z kolei w sobotę adepci radomskiego klubu powalczą z Treflem, a na zakończenie - w niedzielę - czeka ich test z gospodarzami zawodów. Na tym etapie krajowych zmagań nie ma już słabych zespołów, dlatego o ewentualnym sukcesie może przesądzić tzw. dyspozycja dnia. - Jedziemy na ten turniej z myślą o awansie do finałów mistrzostw Polski. Jesteśmy dobrze przygotowani, kilku naszych zawodników wywalczyło przed kilkoma dniami z kadrą Mazowsza srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zatem przynajmniej teoretycznie powinniśmy zaprezentować się na miarę oczekiwań. Grupę półfinałową uważam za trudną, ale pochodzimy przecież z silnego ośrodka szkolenia młodzieży. Zrobimy wszystko, by wywalczyć awans - powiedział "Gazecie" trener Sitkowski.

Do Kędzierzyna ekipa z Radomia udała się już w czwartek, gdzie w godzinach wieczornych w miejscowej hali Azoty radomianie przeprowadzili trening.

Skład Czarnych: rozgrywający: Kacper Gonciarz, Łukasz Zugaj, środkowi bloku: Daniel Ostrowski, Wiktor Skwarek, Bartłomiej Grzechnik, przyjmujący: Krzysztof Michalski, Rafał Pszenny, Damian Płaskociński, Dominik Wanat, atakujący: Jakub Wachnik, Michał Bucki, libero: Paweł Filipowicz. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Krzysztof Jaskulski.