Tenis stołowy. Kebab Cup - drugi taki turniej

W sobotę i niedzielę w hali Polonia odbędzie się druga edycja międzynarodowych zawodów Kebab Częstochowa Cup. Organizatorzy przewidują, że może wystąpić ponad 300 zawodników.

W kategorii elite, w której zagrają czołowi zawodnicy polskich lig oraz m.in. reprezentanci Czech, Białorusi i Ukrainy, pingpongiści walczyć będą o nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł. O tę kwotę walczyć będą m.in. Wang Zeng Yi, reprezentant Polski, obecnie 46. tenisista stołowy na świecie, aktualny mistrz Polski Artur Daniel, aktualny mistrz Czech Josef Šimone~k oraz Białorusin Pavel Platonov i Ukrainiec Viktor Didukh.

W sumie w zawodach weźmie udział 23 zawodników grających w polskiej ekstraklasie lub Bundeslidze. Zgłosiło się trzech

Chińczyków, ośmiu Czechów oraz sześciu uczestników zakończonych niedawno mistrzostw świata w tenisie stołowym.

Uczestnicy drugiej edycji Kebab Częstochowa Cup walczyć będą w czterech kategoriach wiekowych. Pierwsza to amatorzy do 39 lat (muszą to być tenisiści niestowarzyszeni w klubach, niegrający w ligach federacji zrzeszonych w ITTF), druga to weterani w wieku od 40 do 49 lat, trzecia to zawodnicy powyżej 50 lat. W ostatniej kategorii - elite - mogą zagrać wszyscy.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 8 (uroczyste otwarcie turnieju elite o godz. 16) i potrwa do niedzieli. Finałowe gry 10 maja około godz. 14.30, o godz. 15.50 zakończenie zawodów